"בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול" – ספר חדש בעברית

לאחר שנתיים וחצי של עבודה כעורכת מדעית של הספר “בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול” (הוצאת אלטרנטיבות), הגיע הספר בשבוע שעבר אל חנויות הספרים. הספר נכתב על ידי פרופ’ רופרט גתין, מחשובי חוקרי הבודהיזם בעולם.

ספר זה, בגרסתו האנגלית, היה מאוד משמעותי לדרך שלי בלימודי ההגות הבודהיסטית. את הספר הכרתי במהלך התואר הראשון, כאשר ד”ר ארנן רותם, המרצה הראשון שלי לבודהיזם, הביא אותו כקריאת חובה. בספר זה מצליח גתין לאזן בין הצגה שיטתית ומעמיקה של הרעיונות הבודהיסטיים כפי שהתפתחו באסיה, לבין כתיבה בהירה וקולחת שנגישה גם לקוראים בני-זמננו, שאינם בקיאים בנושא או שזו להם ההיכרות הראשונה עמו. המפגש עם הספר הזה, חרץ במובן מסוים את דרכי האקדמית. ההתוודעות לכתיבתו של גתין (אחד החוקרים החשובים של הבודהיזם המוקדם אך גם מתרגל מדיטציה בודהיסטית מזה שנים רבות), הובילה אותי לפני 17 שנים, ללמוד לתואר שני בלימודי בודהיזם באוניברסיטת בריסטול שבאנגליה, תחת הנחייתו. הלימודים בבריסטול, כפי שסיפר אסף פדרמן (שלמד איתי יחד) היו מרתקים, והם אלו שהכריעו סופית את החלטתי להמשיך לדוקטורט בפילוסופיה ופסיכולוגיה בודהיסטית.

לכן כשאורית כהנא בעלת הוצאת אלטרנטיבות, המתרגמת של הספר וחברה, שאלה אותי אם כדאי לתרגם את הספר לעברית, תשובתי הייתה מידית: כמובן! כששאלה אותי אם אסכים להיות העורכת המדעית, גם כן הסכמתי ללא היסוס. העבודה על הספר היתה אינטנסיבית ודרשה תשומת לב רבה. אני יכולה לומר בביטחון ובשמחה גדולה, שאורית עשתה עבודה נפלאה.

התוצאה היא תרגום נפלא לספר נהדר, ספר שיעשיר את מדף הספרים הישראלי, ויוכל ללוות גם את מי שמתעניין בהגות בודהיסטית וגם מי שיש לו עניין בעיקר בתרגול מדיטציה בודהיסטית.

 

 

.

.


Comments

2 תגובות על “"בודהיזם: היסטוריה, הגות ותרגול" – ספר חדש בעברית”

 1. תמונת פרופיל של סיגלית גבעון
  סיגלית גבעון

  הי קרן,
  האתר מאד יפה ומזמין ואני מתכוונת לנצלו!
  הפתיח שלך לגבי הספר משקף מה שמאד אהבתי גם בריטריט.
  את מביאה ידע אקדמי מעמיק באופן כל כך לא בהיר ואישי שזה תענוג.
  כנראה למדת היטב מהמורה שלך!
  שוב תודה על שבוע נפלא
  סיגלית

 2. תמונת פרופיל של סיגלית גבעון
  סיגלית גבעון

  תיקון: כל כך בהיר,לא מתנשא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *