“התהוות מותנית כובלת ומשחררת” 
ריטריט תרגול ולימוד

בהנחיית בעז עמיחי וקרן ארבל

18 – 13 במאי 2021

מנזר האחיות ציון, עין כרם, ירושלים

תרגול המדיטציה הבודהיסטית מבוסס על מסורת בת 2500 שנה, אשר הועברה ממורה לתלמיד, בעל פה ובכתב. הטקסטים המוקדמים ביותר נשתמרו בשפת הפאלי, כחלק מהקאנון המוקדם של דברי הבודהה. טקסטים אלו מפרטים הן את עקרונות התרגול והן את תפיסת העולם הבודהיסטית.  טקסטים מאוחרים יותר נכתבו בסנסקריט, ומביאים עימם פרשנויות ונקודות מבט נוספות.

בריטריט זה נשלב בין תרגול מדיטציה, קריאה מעמיקה בטקסטים בודהיסטיים והתבוננות ישירה בחוויה. הלימוד יעשיר את התרגול ויעמיק את החכמה.
בכל יום יוקדש פרק זמן של שעתיים ללימוד של הדהמה ושיחה.

הריטריט יתקיים בשתיקה

 

הריטריט יתחיל בשעה 10:00 בדיוק ביום חמישי ה 13 במאי
הריטריט יסתיים בשעה 17:00 ביום שלישי ה 18 במאי

שימו לב – לא ניתן להשתתף בסדנה באופן חלקי. מילוי טופס ההרשמה משמעותו התחייבות להגיע בזמן לתחילת הריטריט, והישארות עד תומה. אם אינכם יכולים להשתתף בכל הריטריט, אנא השאירו את המקום למישהו אחר שיוכל.

 

למי מיועד הריטריט:

הריטריט מיועד למתרגלות/ים עם ניסיון של שנתיים לפחות בתרגול מדיטציה אשר ישבו לפחות ריטריט אחד של שבוע בשתיקה, או 3 סופי שבוע בשתיקה, ויש להם/ן היכרות טובה עם התיאוריה הבודהיסטית.
הריטריט לא מתאים כמפגש ראשוני עם המסורת. אם אתם לא בטוחים אם יש לכם רקע מתאים, מלאו את טופס ההרשמה את הניסיון שיש לכם ובקשו בהערות שנחזור אליכם, וכך נעשה.

.

שתיקה וטלפונים:

במהלך הריטריט יהיו פרקי זמן של לימוד והנחיות. הריטריט יתקיים בשתיקה, כדי לאפשר ללימוד לחלחל פנימה. השתיקה תכלול את כל מרחב הריטריט, כולל אולם המדיטציה, החדרים וחדר האוכל.

בתחילת הריטריט נאסוף מכולם את מכשירי הטלפון הניידים, ונשמור אותם עבורכם בחדר נעול ובטוח. איסוף הטלפונים נועד לאפשר לכולנו להתפנות לענייני הסדנה, ולהניח בצד את ענייני היומיום. אתן.ם מוזמנות.ים מאד להשאיר את מספר הטלפון של מיכל, מנהלת הריטריט, כמספר חירום, ובמקרה הצורך נעביר לכם מיידית כל הודעה שתתקבל (מיכל 0547-460210)

 

עלות הריטריט ל-6 ימים:

מחיר כולל, מלבד הלינה, את כל הארוחות, והשימוש באולם ושאר הוצאות הריטריט. המחיר אינו כולל שכר הוראה למורים.

לאדם בחדר זוגי – 1800 ש”ח לאדם.

במידה ובסיום ההרשמה ייוותרו חדרים, הם יימסרו למי שיבקש חדר יחיד, על פי סדר ההרשמה (לאגם בחדר יחיד: 2100 ש”ח).

.

דאנה למורים:
על פי המסורת המוכרת, בסיום הריטריט תינתן אפשרות להשאיר מנחה כספית למורים כל אחד כפי רצונה/ו ויכולתה/ו.
מאוד יקל עלינו את החלוקה אם הדאנה תנתן במזומן או בצ’קים. ניתן לקבל קבלות אישיות על התרומה. תרומה זו הינה השכר היחיד שמקבלים המורים עבור ריטריט זה.

.

ארוחות: 

ארוחות הבקר והצהריים יוגשו בחדר האוכל של המנזר. הארוחות הן צמחוניות, בריאות ומשביעות. לא ניתן לבקש תפריטים מיוחדים ממטבח המנזר.

בערב תוגש רק ארוחה קלה, של פירות ירקות ולחם עם ממרחים במועדון.

.

מה להביא?

חדרי המנזר מצוידים היטב במצעים ומגבות. לרשותנו יעמוד מטבחון ובו פינת קפה שנדאג לצייד אותה בדרוש לשתייה קרה וחמה.
כדאי להביא: כרית מדיטציה טובה (במקום יש שפע של כסאות למי שצריך), כוס נסגרת, שאל או שמיכה קלה למקרה שנפעיל מזגן, או לצינת הבקר והערב הירושלמים. מחברת וכלי כתיבה למעוניינות/ים.

/

הרשמה:

הרשמה ראשונית תעשה בטופס ההרשמה כאן

בכל עניין, שאלה או בירור ניתן לפנות למנהלת הקורס, מיכל יון, במייל miciyon@gmail.com

 

על המורות.ים:
ד”ר בעז עמיחי – לומד ומלמד בודהיזם כשלושים שנה. חוקר של כתבי מדיטציה קדומים בסנסקריט, מורה במסורת הטיבטית, עוסק בליווי רוחני והמורה הראשי בתכנית שותפים למסע.

ד“ר קרן ארבל – לומדת מתרגלת וחיה את המסורת הבודהיסטית משנת 1997. מאז למדה ותרגלה עם מורים רבים במסורת הבודהיסטית, במסגרת ריטריטים ותקופות ארוכות של התבודדות. קרן מלמדת בעמותת תובנה ובמסגרות נוספות, ומחברת הספרים “דברי הבודהה”: תרגומים מתוך הכתבים הבודהיסטים המוקדמים ו – Early Buddhist Meditation: The Four Jhanas as the Actualization of Insight.

נשמח לראותכן/ם,
קרן ובעז