"נלנדה" – התוכנית הדו שנתית ללימוד ולתרגול במסורת הבודהיסטית

שמחה מאוד לספר שנפתחה ההרשמה לתוכנית הדו-שנתית ללימוד ותרגול של הדרך הבודהיסטית, שאסף סטי אל-בר, בעז עמיחי ואני כבר חולמים יחד שנים לא מעטות. באוקטובר 2020 היא תתחיל לראשונה.

הרעיון להקמת נלנדה הגיח לעולם במהלך קבוצות הלימוד שחלקנו שלושתנו מזמן, בשנות הלימודים האקדמאיות שלנו. רצינו כבר אז להקים מסגרת שתאפשר לנו לבטא את אהבתנו המשותפת לתרגול המדיטציה יחד עם לימוד של טקסטים בודהיסטיים ממסורות שונות. אנו מאמינים כי התרגול מעמיק מתוך לימוד עיוני רחב אופקים, ובאותה מידה, מאמינים כי אין טעם בלימוד העיוני בלבד, אם הוא אינו מלווה בתרגול הלכה למעשה ואימון התודעה בהתבוננות מדיטטיבית. להבנתנו, מרבית הטקסטים הבודהיסטיים הם למעשה הנחיות לתרגול, וכך אנו בוחרים לקרוא אותם, וללמד אותם. ‎

 

לכן, אופן הלימוד בנלנדה, היה אינטגרלי ויכלול לימוד, הרהור מעמיק במה שנלמד ותרגול מדיטטיבית לאור הלימוד. לימוד ותרגול היו שזורים זה בזה באופן שיעמיק את ההבנה והחוכמה המשחררת.

תוכנית זו, מיועדת לתלמידות/ים בעלי ניסיון בתרגול המדיטציה הבודהיסטית, ובעלי היכרות בסיסית במושגים הבודהיסטיים, השואפים להרחיב את הכרותם עם התיאוריה והפרקטיקה של הבודהיזם ולהעמיק את תרגול הדרך.

המפגשים ייערכו אחת לשבוע בימי שלישי לפרק זמן של 8 שעות בכל פעם (בין 10:30-18:30). בעצם, כל אחד מימי התכנית הינו ריטריט תרגול בן יום אחד. המשמעות הינה שחלק ניכר מהיום יהיה בשתיקה, בתרגול בישיבה ובהליכה על פי הנחיות המורות/ים. יהיו בו פרקי תרגול מדיטציה, שיעורים, זמני דיון ושיחה, ומפגשי הנחיה אישיים לתמיכה בתרגול ובלימוד של כל אחת ואחד מהתלמידות/ים.

/

מה מייחד את התוכנית הדו שנתית של נלנדה? פוסט מיוחד

ץ

לכל הפרטים ולהרשמה כאן:

https://www.nalanda.org.il/program